КАЖИ НЕШТО ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


СЕ ОНА ШТО НЕ ИНТЕРЕСИРА И ВЕ ИНТЕРЕСИРА
 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлезМАК Преводи

 

 Забрана за продавање алкохол

Go down 
5 posters
АвторПорака
filip
Поручник
Поручник



Број на мислења : 18
Registration date : 2008-01-17

Забрана за продавање алкохол Empty
ПишувањеПредмет: Забрана за продавање алкохол   Забрана за продавање алкохол EmptyСаб Јан 19, 2008 11:01 am

Незнам дали сите сте запознаени но насата високо популарна влада реше да донесе нова одлука. Одлуката ке се однесува за продажабата на алкохолот.
Сега да почнене. Со таа одлука алкохол ке се продава само во продавници кои ке имаат лиценца, секако таа лиценца ке мора да ја купат аналогно на таа лиценца алкохолот ке поскапе. Навечер во ноќните барови, клубови, доскотеки и што ти ја знам уште нема да се продава алкохол цела вечер односно до 22ч.
Ја би сакал да видам мислењето и на другите ја мислам дека владата има попаметна работа од носење вакви закони. Што никогаш нема да ги спроведе.
Вратете се на почетокот Go down
denik4
Администратор
Администратор
denik4


Број на мислења : 107
Age : 41
Registration date : 2008-01-11

Забрана за продавање алкохол Empty
ПишувањеПредмет: Re: Забрана за продавање алкохол   Забрана за продавање алкохол EmptyСаб Јан 19, 2008 11:10 am

Друже на погрешно место си ја отворил темава
Префрлено во Генерална дискусија
Вратете се на почетокот Go down
denik4
Администратор
Администратор
denik4


Број на мислења : 107
Age : 41
Registration date : 2008-01-11

Забрана за продавање алкохол Empty
ПишувањеПредмет: Re: Забрана за продавање алкохол   Забрана за продавање алкохол EmptyСаб Јан 19, 2008 11:14 am

е сеа да ти одговорам
Ова ке биде исто како и со забрането пушење што беше закаонот
ке форсираат на почеток после к*р ги боли сите никој нема да го почитува законот
Вратете се на почетокот Go down
denik4
Администратор
Администратор
denik4


Број на мислења : 107
Age : 41
Registration date : 2008-01-11

Забрана за продавање алкохол Empty
ПишувањеПредмет: Re: Забрана за продавање алкохол   Забрана за продавање алкохол EmptyСаб Јан 19, 2008 12:04 pm

Забрана за продавање алкохол Drink-drive-sign
Вратете се на почетокот Go down
fiasko
Администратор
Администратор
fiasko


Број на мислења : 114
Age : 39
Местолокација : skopje
Registration date : 2008-01-11

Забрана за продавање алкохол Empty
ПишувањеПредмет: Re: Забрана за продавање алкохол   Забрана за продавање алкохол EmptyСаб Јан 19, 2008 12:13 pm

ДОЛЕ ВЛАДА ДОЛЕ ВЛАДА

ОВОЈ ЗАКОН НЕМА ДА БИДЕ ИЗГЛАСАН ЗАТОА ШТО ТОКМУ ТИЕ СЕ НАЈ АЛКОХОЛИЧАРИ
Вратете се на почетокот Go down
https://kazinesto.macedonianforum.net
dzoc
Администратор
Администратор
dzoc


Број на мислења : 60
Age : 39
Местолокација : Karpos4
Registration date : 2008-01-11

Забрана за продавање алкохол Empty
ПишувањеПредмет: Re: Забрана за продавање алкохол   Забрана за продавање алкохол EmptyСаб Јан 19, 2008 12:13 pm

Од труење со алхохол во Пакистан умреле 31 лице.



Забрана за продавање алкохол PO7037
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/dzoc
stevO
Капетан
Капетан
stevO


Број на мислења : 50
Age : 38
Registration date : 2008-01-12

Забрана за продавање алкохол Empty
ПишувањеПредмет: НЕМА АЛКОХОЛ ??? КАКО ДА НЕ БЕ.......   Забрана за продавање алкохол EmptyСаб Јан 19, 2008 12:35 pm

ЗАКОНИТЕ СЕ ДОНЕСУВААТ ЗА ДА ИМА КОЈ ДА ГИ ПРЕКРШУВА
ЈА КАКО ПРАВНИК СМЕТАМ ДЕКА ОВОЈ ЗАКОН ВООПСШТО НЕ СООДВЕТСВУВА СО ОПШТЕСТВЕНИТЕ ПРИЛИКИ ВО НАШАВА ЗЕМЈА...
ПА И У ШВЕДСКА ДА СЕ ДОНЕСЕ ВАКОВ ЗАКОН НЕМА ДА СЕ ПОЧИТУВА А КАМО ЛИ У МАКЕДОНИЈА КАЈ ШТО ТОА Е ТРАДИЦИЈА
ЗНАЧИ НЕМА НИ РАКИЈА ДА СЕ ПРОДАВА А КАКО МОЖЕ БЕЗ РАКИЈА ДА ПОМИНЕ БИЛО КОЈА ВЕСЕЛБА ИЛИ СЛИЧНО.... И КАКО МОЖЕ У ПАРК ДА СЕ СЕДИ БЕЗ ПИВО И ВИНО???

ОВА ЗНАЕТЕ ШТО ЌЕ ЗНАЧИ??? ЌЕ ЗНАЧИ ПОТТИКНУВАЊЕ НА КРИМИНАЛ ЗАШО АКО ПРАИШ НЕШО ШО НЕ Е ДОЗВОЛЕНО СО ЗАКОН Е КРИМИНАЛ....
А КОЈ ЌЕ МОЖЕ ДА ГИ СПРЕЧИ МЛАДИТЕ ПОСЕБНО ЛЕТНО ВРЕМЕ У ПАРК ДА НЕ КУПУВААТ АЛКОХОЛ А И НЕ САМО ТОГАШ И ТАМУ, .... СЕКАДЕ ........

АБЕ ШТО ДА КАЖАМ...ЈАС НЕ ПИЈАМ АЛКОХОЛ АМА ВООПШТО НЕ ГО ПОДДРЖУВАМ ОВОЈ ЗАКОН ...

АКО ВЛАДАВА НАША МИЛА САКАЛА ДА ГО НАМАЛИ НИВОТО НА КОРИСТЕЊЕ АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ ТОГАШ МОЖЕЛА ТОА ДА ГО НАПРАВИ СО ПОСОВРЕМЕНИ МЕТОДИ КОИ НЕ СЕ ТОЛКУ ПРИМЕТНИ ЗА ГРАЃАНИТЕ СО ПОСКАПУВАЊА ОД ДРУГ ВИД А НЕ ПРЕКУ ЛИЦЕНЦИТЕ СЕА ШО БИ ТРЕБАЛО ДА СЕ ИЗДАВААТ ... ПОСТОЈАТ АКЦИЗИ ПОСТОЈАТ ДРУГ ВИД НА МЕРКИ КОИ МОЖАТ ДА СЕ ИСКОМПЕНЗИРААТ ПА ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ЦЕНАТА НА СООДВЕТЕН НАЧИН... ВАКА ДИРЕКТНО СЕ ПОГАЃААТ ГРАЃАНИТЕ, СЕ УДИРА ПО НИВНИОТ ЏЕБ, ВЛАДАВА ВОДИ ПОПУЛИСТИЧКА ПОЛИТИКА ПА СЕА НЕ МИ Е ЈАСНО ЗОШТО ПРАВИ ВАКОВ ЧЕКОР???? СО ОВА ДА НЕ МИСЛИ ДА ГО ПОТКРЕВА МОРАЛОТ??
АБЕ ТОА СЕ ПРАИ НА ЗАПАД СО ТОА ШТО ВО ОБРАЗОВНИОТ ПРОЦЕС СЕ ВМЕТНУВААТ НЕФОРМАЛНИ ЕДУКАТИВНИИ РАБОТИЛНИЦИ И ПРЕДАВАЊА КОИ НА КРЕАТИВЕН НАЧИН МЛАДИТЕ ГИ ЗАПОЗНАВААТ И ИМ НУДАТ ШАНСА ДА СТАНАТ СВЕСНИ ЗА ВЛИЈАНИТЕО НА АЛКОХОЛОТ ВРЗ НИВНОТО ЗДРАВЈЕ...ВАКА Е ЏАБЕ .....
БОЊЕ ДА СЕ УДРИ ПО ПРОФИТИТЕ НА ДИСТРИБУТЕРИТЕ И ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ ОТКОЛКУ ДИРЕКТНО ВРЗ ГРАЃАНИТЕ ...АЛИ АЈТ... НЕКА ИМ Е...ЌЕ ВИДИМЕ ШО ЕФЕКТИ ЌЕ ИЗЛЕАТ ОД ОВОЈ ЗАКОН...

КАКО И ДА Е....МЕРКАВА Е МНОГИ ИЗБРЗАНА И НАИВНА
МИСЛАМ ДЕКА Е ГРЕШКА ГОЛЕМА

И ДА.... СЕ СОГЛАСУВАМ СО denik4 ДЕКА НЕМА ДА СЕ ПОЧИТУВА ИСТО КАКО И СО ЗАКОНОТ ЗА (НЕ) ПУШЕЊЕ.. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Забрана за продавање алкохол Empty
ПишувањеПредмет: Re: Забрана за продавање алкохол   Забрана за продавање алкохол Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Забрана за продавање алкохол
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
КАЖИ НЕШТО ФОРУМ :: ШТО ГИ ИНТЕРЕСИРА МЛАДИТЕ :: Генерална Дискусија-
Отиди до: