КАЖИ НЕШТО ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


СЕ ОНА ШТО НЕ ИНТЕРЕСИРА И ВЕ ИНТЕРЕСИРА
 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлезМАК Преводи

 

 5 fazi na pijanstvoto

Go down 
2 posters
АвторПорака
fiasko
Администратор
Администратор
fiasko


Број на мислења : 114
Age : 38
Местолокација : skopje
Registration date : 2008-01-11

5 fazi na pijanstvoto Empty
ПишувањеПредмет: 5 fazi na pijanstvoto   5 fazi na pijanstvoto EmptyНед Фед 10, 2008 8:34 am

Прва фаза - Паметен/на
Ова е моментот кога веднаш станувате експерти за секоја тема и секогаш сте во право. За било што. И нормално, личноста со која што разговарате не е во никој случај во право. Ситуацијата би била уште подобра кога и соговорникот е во истата фаза.

Втора фаза - Згоден/а
Моментот кога сте убедени дека сте најзгодната личност и сите присутни гледаат во вас. Најчесто се започнува со покана за играње, сигурни во вашата убавина. Оваа фаза нема остра линија која што може да се повлече со првата, па затоа тука вие сте сеуште најпаметни.

Трета фаза - Богат/a
Ова е фазата кога станувате најбогатиот човек на планетата. Почнувате да ги частите сите присутни. Не прашувате за цената, бидејќи сте убедени дека имате многу пари. Им купувате на сите околу вас кои ви се восхитуваат колку сте паметни, згодни и секако, богати.

Четврта фаза - Непобедливи
Сега можете слободно да се закрате со било кој што претходно ви бил љубоморен на вашиот памет, убавина и пари.

Петта фаза - Невидлив/а
Оваа е последната фаза од вашето пијанство. Сега сте невидлив/а. Можете слободно да се качите на маса и да играте, да ја соблечете вашата облека и да ги импресионирате луѓето кои што ви се восхитуваа претходно, бидејќи остатокот од посетителите не можат да ве видат - вие сте невидлив/а. На крај, можете слободно да се вратите дома пешки, и притоа да си пеете најгласно што можете. Не треба воопшто да се грижите, никој не може да ве види. А и ако ве види, уверени сте дека го поседувате најдобриот глас.

И на крај што и да правите, не срамете се, и така нема да се сеќавате.


rendeer Не оргинален текст rendeer
Вратете се на почетокот Go down
https://kazinesto.macedonianforum.net
fiasko
Администратор
Администратор
fiasko


Број на мислења : 114
Age : 38
Местолокација : skopje
Registration date : 2008-01-11

5 fazi na pijanstvoto Empty
ПишувањеПредмет: Re: 5 fazi na pijanstvoto   5 fazi na pijanstvoto EmptyСре Апр 09, 2008 2:55 pm

Четворица пијани мажи оделе на железничка станица. Се качил првиот, вториот и третиот и четвртиот останал и се смеел. Еден човек го здогледал и го прашал зошто се смее?
Овој му одговорил: Јас требаше да се качам на возот а тие тројца дојдоа да ме испратат.
Вратете се на почетокот Go down
https://kazinesto.macedonianforum.net
**sani**
Гуштер
ГуштерБрој на мислења : 2
Registration date : 2008-06-02

5 fazi na pijanstvoto Empty
ПишувањеПредмет: Re: 5 fazi na pijanstvoto   5 fazi na pijanstvoto EmptyПон Јун 02, 2008 8:01 pm

[b]Степени на пијанство:
Прв степен:
Седиш со татко ти, пиете ракија и ти му кажуваш:
- Јас тебе те познавам од некаде.
Втор степен:
Седиш со жена ти и пиете ракија, по некое време и велиш:
- Жено, ајде да одиме по курви.
Трет степен:
Во десет часот и се јавуваш на жена ти и и кажуваш:
- Жено, состанокот многу се оддолжи и ќе морам да преспијам кај неа.
Четврт степен:
Си порачуваш такси, таксистот те прашува:
- Каде господине?
- Тебе, пак, што те интересира каде.
Петти степен:
Врвиш по улица и се чудиш зошто асфалтот скока и те удира по главата.
Шести степен:
Седиш на шанкот, пиеш и по некое време го викаш келнерот и му велиш:
- Келнер, донеси ја вратата, сакам да си одам!

[b] What a Face
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

5 fazi na pijanstvoto Empty
ПишувањеПредмет: Re: 5 fazi na pijanstvoto   5 fazi na pijanstvoto Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
5 fazi na pijanstvoto
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
КАЖИ НЕШТО ФОРУМ :: ШТО ГИ ИНТЕРЕСИРА МЛАДИТЕ :: Сеир и Хумор-
Отиди до: