КАЖИ НЕШТО ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


СЕ ОНА ШТО НЕ ИНТЕРЕСИРА И ВЕ ИНТЕРЕСИРА
 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлезМАК Преводи

 

 Скандал!!!!!Евровизија

Go down 
+3
stevO
fiasko
goche
7 posters
АвторПорака
goche
Модератор
Модератор
goche


Број на мислења : 41
Registration date : 2008-01-14

Скандал!!!!!Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Скандал!!!!!Евровизија   Скандал!!!!!Евровизија EmptyЧет Јан 17, 2008 3:38 pm

Па добро,би било фино да прокоментираме малку за скандалот што се случи на подготовките за избор на песна за евровизија....

Кој е во право,а кој е во криво?
Може и не е толку важно....
Важно е тоа што ни нема крај на срамните скандали кога станува збор за евровизија...
Ја искрено во првичен момент момент би застанал на страната ба Боки 13ка...

Не не сум хомо...Smile)
Вратете се на почетокот Go down
fiasko
Администратор
Администратор
fiasko


Број на мислења : 114
Age : 39
Местолокација : skopje
Registration date : 2008-01-11

Скандал!!!!!Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: ја исто сум на страната на бокиии   Скандал!!!!!Евровизија EmptyЧет Јан 17, 2008 3:43 pm

да како и секја година па и овааа истите смешки проблеми и останато....
како и да е М2 се исплашени дека ке изгубат и нормално да прават проблеми
како и да е Елена е курва и нека се носат у курац сите ....
На Бојан и компанија им посакувам среќа
Вратете се на почетокот Go down
https://kazinesto.macedonianforum.net
stevO
Капетан
Капетан
stevO


Број на мислења : 50
Age : 38
Registration date : 2008-01-12

Скандал!!!!!Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: ОСТАЈ БОКИ А БИГ МАМА ?????   Скандал!!!!!Евровизија EmptyЧет Јан 17, 2008 4:10 pm

АБЕ НИКОЈ НЕ И ГО ПРИДАВА ЗНАЧЕЊЕ НА ВЕЛИКА МАМА ШТО ГА ПУШТАЛА МУАБЕТ СА ОНАЈ КОМПОЗИТОР ШТО Е ДИРЕКТОР НА ОВАЈ ФЕСТИВАЊ А?
СТЕ ГО СЛУШАЛЕ ЛИ ТОА А? КАКО ОНА МУ ВИКА

ПА ЈАС САМ ПРВО ПЕВАЧ А ПОСЛЕ СВЕ ОСТАЛО....

ХАХАХАХАХА

А АКО ОТИДАТ ЈАС ГАРАНТИРАМ ДЕКА КЕ ПОБЕДАТ 100 %

ЗАКОН Е БИГ МАМА БЕ ....... А ЗА БОКИ НЕМАМ РЕЧИ......
Вратете се на почетокот Go down
simona
Гуштер
Гуштер
simona


Број на мислења : 6
Age : 35
Registration date : 2008-01-18

Скандал!!!!!Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: evrovizija   Скандал!!!!!Евровизија EmptyПет Јан 18, 2008 3:45 pm

ejjjjjjjjj konecno nekoj projade gomna za makedonskava estrada.potocno za elena.spored mene toa sto boki kaza za elena e tocno i ja go podrzuvam vo toa.znam mnogu raboti za elena a edna od tie e za vrskata so dimitrov,kako i vrskata so vrcak pred evrovizija.znaete toj i ja napisa pesnata.ne znam sto drugo da kazam osven bravo za boki13!!!
Вратете се на почетокот Go down
dzoc
Администратор
Администратор
dzoc


Број на мислења : 60
Age : 39
Местолокација : Karpos4
Registration date : 2008-01-11

Скандал!!!!!Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скандал!!!!!Евровизија   Скандал!!!!!Евровизија EmptyНед Јан 20, 2008 4:48 am

ja vrska neam sto se slucuva..ne sum dovolno upaten posto ne me interesira...
ja glasam za MICHI koj go ebe boki13:)malce dvosmisleno go napisav ova
ali toa e:)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/dzoc
fiasko
Администратор
Администратор
fiasko


Број на мислења : 114
Age : 39
Местолокација : skopje
Registration date : 2008-01-11

Скандал!!!!!Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скандал!!!!!Евровизија   Скандал!!!!!Евровизија EmptyПон Јан 21, 2008 11:17 am

Закани и притисоци да се прошири списокот за Евросонг

Александар Сидоровски, уредник на спортско-забавната програма на Македонската телевизија на денешната прес-конференцијата во МТВ информира дека биле вршени силни притисоци со закани да се прошири списокот со 15 песни за учество на Фестивалот „Скопје 2008“ - Избор за Евросонг.

- Беа вршени силни притисоци со закана да се прошири списокот со 15 песни барем за една песна. Во тој момент ни беше најважно луѓе што се блиски до нас како колеги како професионалци и како луѓе пред се да ги заштитиме од таа тортура. Се води постапка против сите оние кои им се заканувале на членовите на овој тим и на авторите на 15-те песни. Соработуваме со авторите на тие 15 песни и тие се подготвуваат. Во тек се технички и уметнички подготовки за Фестивалот, истакна Сидоровски.

Тој на прес-конференција на 11 јануари посочи дека програмскиот сервис пројавил интерес Фестивалот да се збогати со шест композиции кои, според стручното мислење на уметничкиот директор и тимот, имаат квалитет да се најдат на финалната вечер и оти 21 композиција ќе бидат изведени на Фестивалот.

- Посочивме дека го проширивме списокот со уште шест композиции. Имаше реакцијата на авторите и Советот на МТВ и од Правната служба од каде не информираа дека согласно објавениот конкурс кој има дејство на правен акт во кој не е децидно ставено до знаење дека некој има право да го прошири списокот на примени композиции, дополнителните шест композиции не може да бидат примени, рече Сидоровски во врска со одбивањето на кандидатурите тие песни.

Уметничкиот директор на Фестивалот „Скопје 2008“ - Избор за Евросонг, Валентино Скендеровски потенцира дека Скопскиот фестивал има свој правилник каде е многу јасно наведен начинот на работењето, условите, правилата, како и значењето на одлуките кои ги донесува жири комисијата.

- Никаде во објавениот конкурс на овој Фестивал не стои дека се избира композитор, интерпретатор, забавувач, група, аранжер, текстописец или продуцентска куќа. Се избира песна на Евровизија. МТВ има лиценца издадена од страна на Европската дифузна унија со која е назначена како организатор на манифестацијата на која се избира песна за национален претставник на Евровизија, објасни Скендеровски.

На прашањето колку песни немаат пејачи, Скендеровски, одговори дека за две или три песни кои се наоѓаат меѓу 15-те композиции не е познат изведувачот.

- Уметничкиот директор има право да селектира тим на пејачи и тоа не е престап. Мислам дека оваа парада на кич и навреди отиде предалеку и апелирам до сите да претстанат со навредите и неоснованите изјави, кои се казнуваат според законот. Во секој проект што сум го работел досега, фер односот, етиката и добрите меѓучовечки односи, ми биле секогаш на прво место, рече Скендеровски.

Тој понуди јавно оставка од местото уметнички директор на Фестивалот, но таа не му беше прифатена.

Шефот на македонската евровизиска делегација Миланка Рашиќ на прес-конференцијата истакна дека оваа година начинот на гласање ќе биде 50 проценти телевоутинг и 50 проценти стручно жири и оти сите 15 композиции ќе бидат наградени со 12, 10, 8 поени итн.

Евровизискиот тим објасни дека доколку некои песни имаат еднаков број поени понатаму ќе оди таа песна што ќе има најмногу гласови од стручното жири.

На Фестивалот „Скопје 2008“ - Избор за Евросонг ќе се гласа од еден фиксен и од три мобилни оператори.

Според најавите, на МТВ утре во 20 часот и 10 минути ќе има жребување на редоследот на композициите на Фестивалот, што ќе се одржи на 23 февруари во Метрополис Арената во Скопје.

„Евросонг 2008“ ќе се одржи на 22 и 24 мај во Белград
Вратете се на почетокот Go down
https://kazinesto.macedonianforum.net
Y
Гуштер
Гуштер
Y


Број на мислења : 3
Registration date : 2008-01-22

Скандал!!!!!Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скандал!!!!!Евровизија   Скандал!!!!!Евровизија EmptyВто Јан 22, 2008 7:41 am

абе Боки-то ти е свинче невидено!!!
ама, ако се гледа од искуство какви ПЕЈАЧИ пративме ништо со големо Н!
сакаат скандали луѓево, епа ако сакаат ондак на МТВ и на сите други треба да ни биде јасно дека никој нема да направи поголема фешта (у недостаток сум на зборови) од Бојан!
а, не они тука ќе се испотепаат, и на крај Macedonia fucking 5 points, ништо поише!!! или место број 5 отпозади!!!

а, Евровизија ќе помине и со нас и без нас, јасно е!

и не дај Боже (пу пу) да победиме, кај ќе најдеме сала бре!!! добро е и вака! иди исфрцкај се, поклони се и гуд бај!!!
Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
filip
Поручник
Поручник



Број на мислења : 18
Registration date : 2008-01-17

Скандал!!!!!Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скандал!!!!!Евровизија   Скандал!!!!!Евровизија EmptyВто Јан 22, 2008 8:47 am

Dobro mu pravat na Bojan. On dosega mislese deka so pari se ke kupi no se vide deka nemoze se.
Вратете се на почетокот Go down
dzoc
Администратор
Администратор
dzoc


Број на мислења : 60
Age : 39
Местолокација : Karpos4
Registration date : 2008-01-11

Скандал!!!!!Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скандал!!!!!Евровизија   Скандал!!!!!Евровизија EmptyСре Јан 23, 2008 12:54 pm

Boki pocnal i da se zakanuva ako ne vleze vo prvite 15 i im napravil dosta frki..poveke ke vi kazam sleden pat
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/dzoc
Sponsored content





Скандал!!!!!Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скандал!!!!!Евровизија   Скандал!!!!!Евровизија Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Скандал!!!!!Евровизија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
КАЖИ НЕШТО ФОРУМ :: Македонска музика-
Отиди до: